×

Вхід

Користувачу Бізнесу
Користувачу
Оплата штрафів ПДР
Розробникам
API Модулі CMS
Особистий кабінет

Дмитро Зарахович — про умови запуску ЦВЦБ в Україні

Чи стане цифрова валюта «Е-гривня» популярним платіжним засобом в Україні? Про це говорили на дискусійній панелі «ЦВЦБ в умовах платіжного ландшафту України», яка відбулася в рамках міжнародної конференції «Цифрові валюти центральних банків: нові можливості для платежів».

Зараз в Україні 4 грошових системи: готівкові, гроші на банківських рахунках, карткові рахунки та електронні гроші. Ці системи між собою взаємопов’язані, і гроші можуть переходити з однієї системи в іншу. Ще одна грошова система, так звана ЦВЦБ — цифрова валюта центробанку — може стати успішною тільки в разі виконання кількох певних умов.

На думку Дмитра Зараховича , проект впровадження цифрового валюти в Україні має передбачати безкоштовне введення грошей в систему. Інакше сенс використання такої системи втрачається. Адже навряд чи споживач буде платити комісію за введення грошей в систему, щоб потім користуватися ними.

Ще одна умова — комісія за переказ коштів має бути значно нижче, ніж та комісія, яку зараз сплачують за безготівкову форму розрахунків. Відомо, що в Україні культура безготівкових платежів наразі повністю пов’язана з банківськими картами. Для клієнта карткові операції сьогодні безкоштовні, оскільки платять торговці. Саме тому споживачі з задоволенням користуються картками для розрахунків. Для популяризації системи ЦВЦБ мотиватором може бути значно нижча комісія за еквайрингові операції.

Також важливий фокус на фізичних особах. Адже саме останні повинні стати основними користувачами «е-гривні».

Примітно, що е-гривню можна випустити навіть в рамках поточного законодавства. По суті, це просто нова платіжна система під назвою «Е-гривня», яка дуже близька до національної платіжної системи «Простір». Якщо центрабанк створить відповідну платформу, що працює в автоматичному режимі, де учасники ринку платять і отримують комісію, то дуже швидко до неї приєднаються банки, платіжні оператори та мерчанти.

Розмір шрифту
Контрастне зображення