×

Вхід

Користувачу Бізнесу
Користувачу
Оплата штрафів ПДР
Розробникам
API Модулі CMS
Особистий кабінет

Безпечна угода, якою користуються мільйони українців

У 2017 році UAPAY першою в Україні впровадила міжнародну технологію Escrow у проєкті OLX Доставка. У чому суть проєкту, як він вплинув на репутацію сервісу, а також про те, як адаптували технологію до українського ринку?

Ми стали працювати над проєктом OLX Доставка у 2017 році. OLX – найбільша платформа онлайн-оголошень в Україні, яка входить у топ-10 сайтів за відвідуваністю серед українців. OLX займає перше місце в категорії «E-commerce і шопінг».

OLX: безпечні угоди та боротьба з шахрайством
З ростом трафіку платформи почастішали й випадки шахрайства з боку продавців і покупців. За 15 років існування OLX (раніше Slando), компанія вивела для себе правило – створювати безпечну і комфортну середу для угод всередині платформи. Від цього залежить довіра до сервісу.

Завдяки наявності великих логістичних компаній і фінтех-рішень вдалося запустити послугу OLX Доставка та онлайн-платежі, що не були раніше доступні на OLX. Якщо, наприклад, років 7 тому продавець та покупець для обміну товаром і грошима зустрічалися в офлайні, то зараз це все відбувається онлайн. Також сильно вплинула популярність покупок і продажів між різними містами. За даними OLX Доставка, середня відстань між покупцем і продавцем може досягати 300 км.

Послуга була необхідна як нове рішення для комфортних угод на OLX, але ще вона дозволила боротися з шахрайством.

Досить часто при покупці через інтернет-майданчики продавці просять передоплату. Цим користуються і шахраї: виставляють неіснуючий товар в оголошенні, отримують гроші й після зникають. Шахраюють не тільки продавці – недобросовісні покупці просять відправити замовлення післяплатою, і при огляді підміняють товар на бракований виріб.

Щоб мінімізувати такі ризики для користувачів платформи у 2017 році компанія OLX вирішила підвищити безпеку угоди на етапі оплати та доставки. Тоді ж пройшов тендер, в якому взяли участь близько 10 гравців українського фінтех ринку. UAPAY вдалося запропонувати найбільш релевантне рішення. Так ми почали співпрацювати з OLX, запровадивши технологію Escrow у проєкті OLX Доставка. Логістичним партнером проєкту стала Нова Пошта.

Що таке Escrow?
Escrow – технологія, в якій третя сторона виступає гарантом угоди по системі умовного депонування. На практиці працює так: покупець повинен отримати свій товар, а продавець – оплату в повному обсязі. Поки цього не станеться, гроші, як депозит, зберігаються на рахунку посередника.

Технологія Escrow прийшла зі сфери нерухомості. Ще в XIX столітті продавці та покупці залучали довірених осіб, найчастіше – нотаріусів, для зберігання грошей і важливих документів. Технологія широко використовується в міжнародній торгівлі. З ростом популярності онлайн-угод з’явилася потреба гарантувати їх надійність. Так, перший Escrow сервіс з’явився в 1999 році. Зараз ним вже користуються такі світові компанії як eBay, GoDaddy, Shopify.

Сама по собі технологія Escrow не унікальна, йі працює в безлічі інших сервісів у світі. AliExpress, наприклад, використовує технологію при обороті великих вантажів.

Ми аналізували досвід інших країн, де працює OLX. Виявилося, що на кожному ринку свої нюанси, і запустити такий проєкт не так і просто. Подивилися на Казахстан – оскільки країна велика, виникло питання з логістичною стороною процесу. У Польщі сервіс тільки в процесі доопрацювання. Боснія і Герцеговина не готові переходити на cashless, тому там сервіс теж не актуальний.

В Україні ж все збіглося – популярність OLX, звичні для українців системи безготівкового розрахунку, наявність досвідченого партнера-логіста – Нової Пошти.

Так нам вдалося з’єднати всі крапки в одному – створити послугу, яка працює на інтереси мільйонів клієнтів і підтримує довіру до сервісу.

OLX Доставка стала рішенням, яке дозволило українцям укладати угоди максимально безпечно. Тепер покупці не повинні робити передоплату і чекати «кота в мішку», а продавці – продають товари тим, хто в них точно зацікавлений.

Два мільйони безпечних доставок у рік
У 2020 році Безпечної доставкою скористалися 2,7 млн ​​разів, а за весь період існування послуги – пройшло понад 11 млн успішних угод. Загальна сума покупок за 2020 рік склала 2,5 млрд грн. Найчастіше купують електроніку (33,4%), одяг/взуття/аксесуари (23,4%) і дитячі товари (16%).

З приходом COVID-пандемії та локдауна навесні 2020 року, обсяг онлайн-покупок з OLX Доставка збільшився на 24%. За нашими даними сервісом безпечних угод скористалися вже 3,7 млн унікальних людей.

Звички споживачів, що сформувалися під час пандемії, диктують нові запити до зручності і надійності покупок у мережі. Українці вже давно cashless, ринок готовий, є всі можливості для зручної доставки – завдяки цим факторам у нас вийшло. UAPAY стали піонерами рішення, яке розвиває безпечні онлайн-покупки в Україні.

Розмір шрифту
Контрастне зображення