×

Вхід

Користувачу Бізнесу
Користувачу
Оплата штрафів ПДР
Розробникам
API Модулі CMS
Особистий кабінет

Сервіс UAPAY Escrow як революція на ринку e-commerce

Чи завжди ви готові оплатити послугу або товар авансом, якщо не впевнені в надійності продавця? Чи наважиться продавець без передоплати відвантажити товар покупцеві, з яким раніше ніколи не мав справу? Очевидно, що для врегулювання таких ситуацій потрібна третя сторона, яка виступить поручителем і для покупця, і для продавця. Саме вона дозволяє захистити угоду і гарантувати, що гроші не будуть витрачені даремно. З цією метою покупець передає гроші третій стороні на зберігання, але продавець не отримає ці гроші до тих пір, поки не виконає всі зобов’язання по угоді. Подібний принцип врегулювання відносин між покупцем та продавцем називається умовним депонуванням, або escrow-сервісом.

Історично так склалося, що з самого початку послуга escrow використовувалася в нерухомості. Наприклад, в Європі і США поширена практика передачі грошових коштів юристам, які зберігають їх до виконання всіх умов обома сторонами.

Нові горизонти в e-commerce

Електронна комерція — це саме той сегмент, де несумлінність деяких продавців і покупців дуже сильно впливає на довіру обох сторін одна до одної і знижує ймовірність здійснення угоди. Звичайно, відомі бренди — Amazon, AliExpress, Rozetka, Foxtrot та інші — користуються безумовною довірою покупця, їм сміливо платять авансом. Але з дрібними інтернет-магазинами та дошками онлайн-оголошень, де в ролі продавця виступає приватна особа, ситуація складніша, оскільки відсоток шахрайства тут досить високий.

Припустимо, покупець хоче придбати товар через платформу типу маркетплейс. При цьому він не впевнений в якості товару і турбується, що коли заплатить наперед, то продавець може не повернути гроші в разі проблем з товаром. Аналогічні страхи у продавця, який сумнівається, чи сплатить людина покупку після отримання товару.

Вищеописані ризики зумовили появу сервісу UAPAY Escrow, який дозволяє нівелювати їх одночасно і для продавця, і для покупця. UAPAY Escrow є першим з сервісів умовного депонування, що був реалізований в Україні. В 2017 році його було впроваджено на платформі онлайн-оголошень OLX в рамках рішення «OLX доставка» і на майданчику Prom.ua в рамках послуги «Покупка без ризику». Обидва рішення передбачають списання грошових коштів з карти покупця в той момент, коли останній підтверджує своє бажання здійснити покупку. При цьому, на карту продавця грошові кошти зараховуються тільки тоді, коли покупець отримав товар і переконався в його якості і відповідності своїм очікуванням.

В 2017 році компанія UAPAY посіла перше місце в конкурсі PaySpace Magazine Awards в номінації «Краще платіжне рішення в електронній комерції» з послугою «OLX доставка», що додатково підкреслює інноваційність сервісу UAPAY Escrow та його важливість для ринку e-commerce.

Однак експерти UAPAY впевнені, що впровадження сервісу UAPAY Escrow буде активно змінювати не тільки український ринок e-commerce, але і ринок купівлі-продажу в цілому.

В перспективі, окрім ринку купівлі-продажу, escrow-сервіси також дозволять підвищити рівень довіри між працівниками і роботодавцями. Наприклад, виконавши замовлення на біржі фрілансерів, виконавець зможе бути впевнений в тому, що гарантовано отримає гроші за свою роботу, і замовник не уникне виконання взятих на себе зобов’язань.

Шахраї не сплять

Незважаючи на те, що escrow-сервіси дозволяють захистити будь-яку угоду, зловмисники не припиняють спроби вигадати нові пастки для довірливих покупців. Останнім часом шахраї почали активно використовувати фішингові сайти для обману покупців (фішинговий сайт – це шахрайський веб- ресурс, що виманює реквізити платіжних карток під виглядом надання послуг, що не існують). На етапі здійснення оплати злочинці намагаються під будь-яким приводом змусити покупця залишити офіційний сайт маркетплейсу чи інтернет-магазину і перейти на фішинговий ресурс, зовнішній інтерфейс якого ідентичний сторінці оплати товару з офіційного сайту.

Наприклад, у зафіксованому нещодавно випадку шахрайства, фішинговий сайт http://safdeal.online/olx.ua_payment візуально повністю відтворював сторінку оплати товару з сайту OLX (www.olx.ua), що і ввело покупця в оману. Коли покупець проводив транзакцію на фішинговій сторінці нібито з метою покупки товару на умовах «OLX доставки», насправді він просто переказував гроші зі своєї картки на картку шахраїв.

Щоб не попастися на вудку злочинців, варто запам’ятати одне правило — ні за яких умов не переходити за посиланнями, отриманими від третіх осіб. Всі операції по підтвердженню покупки і проведенню оплати повинні проводитися виключно на сайті, на якому покупець з самого початку знайшов оголошення про продаж.

Розмір шрифту
Контрастне зображення