×

Вхід

Користувачу Бізнесу
Користувачу
Оплата штрафів ПДР
Розробникам
API Модулі CMS
Особистий кабінет

UAPAY забезпечила захист угод для сервісу оголошень OLX

Українська компанія ТОВ «ЮАПЕЙ», що надає платіжний сервіс UAPAY.UA, виступила в ролі фінансового партнера сервісу Безпечна угода майданчика онлайн-оголошень OLX.

UAPAY забезпечила захист угод для сервісу оголошень OLX

Обсяг продажу товарів через інтернет зростає з кожним роком. Паралельно все більш набирають популярність сервіси онлайн-оголошень з продажу товарів і послуг. Так, число переглядів головної сторінки OLX досягає 1,5 млн в день. Однак несумлінність деяких продавців і покупців впливає на довіру однієї сторони до іншої і знижує ймовірність здійснення угоди. Припустимо, покупець хоче купити певний товар через платформу типу маркетплейс. При цьому він не впевнений в якості товару і переживає, що, якщо заплатити наперед, то продавець може не повернути гроші в разі проблем з товаром. Аналогічні страхи у продавця, який сумнівається, чи сплатить покупець за товар після його отримання.

Вищеописані ризики зумовили появу такої послуги як Безпечна угода, що дозволяє нівелювати їх як для продавця, так і для покупця. В основі нового сервісу лежить принцип умовного депонування. За підтримки компанії UAPAY для сервісу онлайн-оголошень OLX створено рішення, яке дозволяє сплатити продавцеві, при цьому останній не отримає гроші, поки покупець не забере товар і не переконається, що він йому підходить. Як тільки покупець підтверджує своє бажання придбати товар, продавець моментально отримує гроші за нього. Таким чином, послуга Безпечна угода вирішує як проблему захисту покупця, так і продавця товару.

«Проблема забезпечення безпечних платежів при здійсненні операцій в інтернеті існує вже давно. Оскільки продавці змушені повідомляти реквізити своїх банківських карт по незахищених каналах, таким як SMS або по телефону, ця інформація разом з персональними даними власника карти може потрапити в руки шахраям.

Послуга Безпечна угода дозволяє убезпечити всі платежі за угодою: коли клієнт вносить дані своєї банківської картки в спеціальну форму на сайті OLX, то вони зберігаються в захищеному сховище UAPAY відповідно до стандартів безпеки даних індустрії платіжних карток PCI DSS. Це дозволяє здійснити операцію безпечно, і ми гарантуємо, що жодним чином така інформація не буде витікати назовні, і зловмисники не зможуть нею скористатися.

Слід акцентувати, що послуга Безпечна угода доступна для фізичних осіб — власників платіжних карток всіх українських банків. Однак картка повинна бути активна для оплати і зарахування коштів в інтернет-середовищі. Крім того, при необхідності продавець або покупець може зареєструвати в системі кілька банківських карток і для кожної угоди використовувати саме ту картку, яка йому в даний час більш зручна», — зазначив Дмитро Зарахович, керуючий партнер компаній UAPAY і SoftInvest Holding.

Як працює Безпечна угода

•         Продавець активує послугу Безпечна угода при подачі оголошення. Він вказує інформацію дcля доставки (вага товару, відділення «Нова Пошта», з якого буде відправляти посилку) і вводить дані своєї банківської картки, куди буде отримувати гроші від покупця за цією угодою. Оголошення з Безпечною угодою після публікації продавця позначається спеціальним значком зі щитом і в ньому з’являється кнопка «Купити». Система UAPAY зберігає дані платіжної картки, що була авторизована при першій публікації оголошення з Безпечної угодою, і при розміщенні наступних оголошень для користувача будуть відображені на вибір додані раніше картки.

•         Покупець вибирає товар серед оголошень, що позначені зеленим щитом, і робить замовлення, натиснувши на кнопку «Купити». Далі покупцеві необхідно заповнити дані по доставці (відділення «Нова Пошта», де він планує забирати посилку) і банківській картці, звідки будуть перераховуватися гроші. При цьому для здійснення платежу ні покупцеві, ні продавцю не потрібно знати дані банківських карток один одного. Система UAPAY зберігає дані авторизованої при першій покупці платіжної картки і при подальших придбаннях товарів з послугою Безпечна угода користувач побачить перелік доданих раніше карток. Він повинен вибрати одну з раніше збережених карток для оплати, або додати нову. Для підтвердження угоди, навіть якщо для покупки обрана збережена раніше платіжна картка, покупцеві потрібно ввести секретний код CVV та код підтвердження за технологією 3D-Secure, якщо його картка підтримує цей стандарт.

•         У момент оформлення замовлення гроші з банківської картки покупця списуються і зараховуються на транзитний рахунок банку, який забезпечує еквайрингові функції фінансового партнера — компанії UAPAY. З карти покупця знімаються гроші за товар, доставку і комісія фінансового партнера (0,3% від вартості товару + 3 грн).

•         Після оплати покупцем в інформаційній системі логістичного партнера проекту — компанії «Нова Пошта» — створюється електронна накладна для відправки товару. Фінансовий партнер аналізує статус цієї накладної та проводить фінансові операції за послугою Безпечна угода на підставі отриманих від логістичного партнера статусів.

•         Продавець отримує повідомлення про нове замовлення. У нього є два календарні дні, щоб прийняти або відхилити замовлення в його особистому кабінеті OLX, і три дні, щоб відправити посилку. Підтвердження замовлення продавцем є обов’язковою умовою укладання угоди, адже якщо угода не буде підтверджена, гроші за товар і доставку повернуться на карту покупця, незалежно від того, відправив продавець посилку чи ні.

•         Покупець отримує посилку в зазначеному при оформленні Безпечної угоди відділенні «Нова Пошта» та оглядає товар. Якщо товар підходить, покупець підтверджує угоду, логістичний партнер інформує про це фінансового партнера — компанію UAPAY, і гроші миттєво перераховуються на карту продавця. Саме тому важливо відправляти посилку по оголошенню, що оформлена з послугою Безпечна угода, тільки з тієї електронної накладної, яка була створена автоматично логістичним партнером в момент публікації оголошення.

Якщо продавець відхилив угоду

•         Продавець може відхилити угоду. Покупець отримає про це відповідне повідомлення по електронній пошті.

•         Гроші за доставку і вартість товару будуть повернені на картку покупця протягом 35 хвилин.

Якщо товар не підійшов покупцеві

•         У відділенні «Нова Пошта» покупець повідомляє, що товар йому не підходить. Фінансовий партнер дізнається про відмову покупця автоматично і миттєво повертає гроші за товар на карту покупця. Сума доставки, якщо товар вже відправлений продавцем, покупцю не повертається.

•         Товар відправляється назад продавцеві. За зворотну доставку платить продавець при отриманні товару у відділенні «Нова Пошта». В якості компенсації OLX нараховує такому продавцю 30 грн на бонусний рахунок в профілі OLX.

Експерти OLX і UAPAY прогнозує, що в перший рік проникнення такої послуги досягне 10% від загального числа укладених угод. У наступні роки ця цифра буде рости і далі.

Нагадаємо, що ТОВ «ЮАПЕЙ», яка входить в холдинг Softinvest, є оператором платіжного інструменту UAPAY.UA — унікального сервісу, що дозволяє споживачам оплачувати величезний спектр послуг по всій Україні за найвигіднішими тарифами в найширшій мережі точок прийому (відділеннях, банкоматах, через платіжні термінали і в Інтернеті, а також на розрахункових порталах банків-партнери) у будь-який зручний спосіб (готівка, пластикова картка або електронні гроші).

Розмір шрифту
Контрастне зображення